هفته دفاع مقدس گرامی باد
پیام ولی‌امر مسلمین در آستانه ایام حج ابراهیمی
سلام بر تو ای بهار انسانیت...
نهمین جشنواره  قرآنی
سال 1395
دانشگاه های ما امنیتی با علم برخورد می کنند

دانشگاه های ما امنیتی با علم برخورد می کنند 00 نظر

دکتر قمی نژاد متولد 1344 در تهران هست. کارشناسی رشته فیزیک از دانشگاه تهران دارد. فوق لیسانس خودش را از دانشگاه تربیت معلم دررشته فیزیک کاربردی گرفته است. به مدت 7 سال در مرکز اپتیک وزارت دفاع کار تحقیقاتی کرده و در کارنامه اش سابقه همکاری با شهید دکتر علی محمدی را در زمینه فیزیک کوانتوم دارد. به تشویق وی بورس تحصیلی از دانشگاه دارهام انگلیس گرفت و بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه سمنان مشغول به کار تدریس شد. می گوید بودجۀ علمی مراکز دفاعی از مراکز دانشگاهی بیشتر است و خیلی از قطعات و ابزارهایی که در مراکز دانشگاهی موجود نیست را دراین مراکز می‌توان یافت.
۱۳۹۵/۷/۳
دانش خریدنی نیست بلکه امری ذاتی است

دانش خریدنی نیست بلکه امری ذاتی است 00 نظر

سال 1370 نقره المپیاد فیزیک را گرفت و حتی با وجود این که دعوت نامه هایی برای همکاری از کشورهای مختلف را داشت اما ماند و دکتری برق کنترل خود را از دانشگاه تهران اخذ کرد. اسفندیار بامداد که متولد 1351 است تاکنون افتخارات بسیاری را در قالب طرح‌های دانش بنیان کسب کرده است و با تأسیس شرکت دانش بنیان سعی کرده تا خدمتی ارزنده را به جامعه خود داشته باشد.
۱۳۹۵/۰۶/۳۱
مدارس خاص بلای جان خانواده‌ها

مدارس خاص بلای جان خانواده‌ها 00 نظر

نمی‌دانم داریم چه بلایی سر خودمان؛ جامعه و همه و همه می‌آوریم. نمی‌دانم پایه‌گذار این مراکز کی هستند و چه کسانی هستند. نمی‌دانم مدیران ارشد آموزش وپرورش چه کسانی هستند، و چطور فکر می‌کنند که دست به این همه تفکیک می‌زنند. اما یک سوال از سر اخلاص دارم در کجای دنیا چنین رسمی برپاست که با این اعمال بچه‌های خود را دیوانه کنند. آیا بهتر نبود که در هر محله‌ای یک دبیرستان بود که بچه‌ها چه قوی و چه ضعیف می‌رفتند و مثل بچه‌ی آدم درس می‌خواندند. آیا فریاد رسی هست.
۹۵/۷/۴
از چه‌ ای کل با کلان آمیختی؟!

از چه‌ ای کل با کلان آمیختی؟! 00 نظر

جناب دکتر با این فرض تلویحا اظهار می‌دارند که بنابراین چون قران کلامی است که با توجه به احساسات و شرایط زمانه پیامبر و دانش او، از سوی وجود نازنین ایشان در قالب کلمات ریخته شده، بنابراین چه بسا در صید عارفان که متاخرترند تحفه‌های مرواریدی خوش‌تر یافت شود. در این‌باره خوب است که قبل از هر سخنی پاسخ مولانای بزرگ را بیاوریم در دفتر اول مثنوی که جناب دکتر به ایشان علاقه‌ی وافر دارند و بگوییم: از چه ای کل با کلان آمیختی/ تو مگر از شیشه روغن ریختی.
۹۵/۷/۳
افکار سردخانه‌ای اندیشه‌های حقیر را نجات نخواهد داد!

افکار سردخانه‌ای اندیشه‌های حقیر را نجات نخواهد داد! 00 نظر

واقعیت این است که این نوع فلسفه‌بافی که ناشی از بسط نگاه عقل تجربی به مسایل انسانی است از جمله خطرناک‌ترین اشتباهاتی است که بشر در تاریخ چند هزارساله خود در حال ارتکاب آن است. اشتباهی که جهان را پر از وحشت می‌کند و در تنهایی و تاریکی گم. ما هم چنان‌که قرآن می فرماید می‌دانیم و معتقدیم که زندگی رنج است و این رنج را چونان بودا بر خود هموار کرده‌ایم. اما اساتید گرامی این اندک گرمای محبت را در این زمهریر دنیا از همنوعان خود با عقل الکن خود دریغ نفرمایید.
۱۳۹۵/۶/۲۳
مشکل در نگاه فرقه‌ای و برتری‌جویی است

مشکل در نگاه فرقه‌ای و برتری‌جویی است 00 نظر

با وجود این‌که روزبه‌روز کشورها تسلیحات نظامی‌شان را بیشتر می‌کنند، و با وجود این‌که سلاح‌های نظامی روزبه‌روز پیشرفته‌تر می‌شود، و با وجود این‌که دولت‌ها، ارتش‌ها را در اختیار دارند و هیچ دولتی از خرید سلاح‌های جدید امتناع نمی‌کنند، پس چرا هنوز تروریسم وجود دارد؟
۱۳۹۵/۶/۲۸
چرا ایران باید در سوریه حضوری فعال داشته باشد

چرا ایران باید در سوریه حضوری فعال داشته باشد 00 نظر

این روزها یکی از مسایلی که به انحای مختلف در رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی بازتاب داده می‌شود این است، که با وجود مشکلات بسیاری که بر سر راه معیشت مردم در ایران وجود دارد، چرا ایران به جای پرداختن بیشتر به این مسایل و حل آن باید خود را درگیر مسایلی همانند سوریه و عراق کند و حضور مستشاری در سوریه داشته باشد و یا به نیروی هوایی روسیه اجازه دهد تا از پایگاه هوایی و حریم هوایی ایران برای ضربه زدن به داعش؛ استفاده کند. این پرسش را از چند دیدگاه می‌توان پاسخ داد...
۱۳۹۵/۷/۴
ارزانی پراید اصلی ترین علت تاخیر پروازها!

ارزانی پراید اصلی ترین علت تاخیر پروازها! 00 نظر

در خبرها آمده بود که شرکت سایپا، پراید را در داخل ایران خیلی ارزان تر از سایر نقاط جهان به فروش می رساند. سایپا اعلام کرده که پراید حداقل چهار میلیون ارزان تر از عراق و آذربایجان در ایران به فروش می رسد. به سراغ پراید رفتیم تا علت این ارزانی دست و دلبازانه را جویا شویم. س. جناب پراید شما چرا در ایران اینقدر ارزان هستید؟ ج. از بدبختی. از بیچارگی. انقدر که این مردم پشت سر آدم حرف درمی آورند. حتما باید مثل این ماشین های بنجل آلمانی و ژاپنی گران باشم تا مردم از خریدنم لذت ببرند.
۱۳۹۵/۰۷/۰۴