عشق به ایران و اسلام مبنای ارتباط موثر با نخبگان خارج از کشور

عشق به ایران و اسلام مبنای ارتباط موثر با نخبگان خارج از کشور 00 نظر

دانشجویان و اساتید و نخبگان ایرانی خارج از کشور چه کمک‌هایی می‌توانند در پروژه ‌پیشرفت کشور داشته باشند و ما چگونه می‌توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم؟ این پرسشی است که برای پاسخ‌گویی به آن شاید لازم باشد تا نهادهای متولی در هماهنگی کامل با هم و براساس ظرفیت‌هایی که این عزیزان می‌توانند برای ایران عزیز ایجاد کنند؛ پاسخ به سزای آن را دریابند. اما قدر مسلم برای هر تحقیقی درباره حدود و ثغور این ماجرای پر اهمیت باید ناظر بر چند نکته‌ای اساسی باشد.
برند شهری ایجاد تداعیات عاطفی، ذهنی وروانی با شهر مورد نظر است

برند شهری ایجاد تداعیات عاطفی، ذهنی وروانی با شهر مورد نظر است 00 نظر

مهندس علی کرباسی اهل و ساکن شهر تبریز و اولین دانش آموخته برند شهری ایران از دانشگاه لیون فرانسه است. وی بعد از سالها تحصیل و مطالعه وگذراندن دوره های مختلف علمی و عملی در رشته برند شهری در دانشگاه لیون فرانسه به سرزمین مادری خود برگشته تا نتایج این مطالعات را در شهر تبریز و کشورمان بکار گیرد.
‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی از منظر تعریف‌ها

‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی از منظر تعریف‌ها 00 نظر

انقلاب اسلامی ایران که در 22 بهمن 1357 به پیروزی رسید از چند منظر شاید هیچ بدیلی در دنیا نداشته باشد. اولین منظر آن بود که مردم ایران یک‌صدا خواهان بازگشت به مدینه‌ی فاضله‌ای بودند که 1400 سال قبل توسط نبی مکرم اسلام(ص) در شهری به نام مدینه برگزار شده بود. که اصلی‌ترین شعار آن که از سوی جناب ایشان اعلام شده بود، مکارم اخلاق بود. برای همین عجیب هم نبود که رهبران این قیام مردمی به طور اخص همگی عناصر فرهنگی جامعه بودند.
احادیثی از حضرت زهرا(س)

احادیثی از حضرت زهرا(س) 00 نظر

به خدا سوگند، اگر حقّ یعنى خلافت و امامت را به اهلش سپرده بودند؛ و از عترت و اهل بیت پیامبر صلوات اللّه علیهم پیروى ومتابعت كرده بودند حتّى دو نفر هم با یكدیگر درباره خدا و دین اختلاف نمى كردند.و مقام خلافت و امامت توسط افراد شایسته یكى پس از دیگرى منتقل مى گردید و در نهایت تحویل قائم آل محمّد عجّل اللّه فرجه الشّریف ، و صلوات اللّه علیهم اجمعین مى گردید كه او نهمین فرزند از حسین علیه السلام مى باشد.
راحت‌کده یا محنت‌گاه؟ (نگرش قرآن به زندگی و معنای آن)

راحت‌کده یا محنت‌گاه؟ (نگرش قرآن به زندگی و معنای آن) 00 نظر

اگر پیش‌انگاره‌‌ و تصور ما این باشد که زندگی دنیوی بناست سرای آسودگی و راحت تن(راحت‌کده، آسوده‌گاه) باشد، در رویارویی با اندک گزندی، دچار سرخوردگی و عجز می‌شویم. سرخوردگی ما ناشی از تصور پیشین ماست. بنا نبود اینهمه رنج بکشیم. اما اگر پیش‌انگاره‌ی ما این باشد که دنیا سرای رنج است و خاکِ آدمی را با محنت و رنج سرشته‌اند(رنج‌کده، محنت‌گاه)، چرا که بناست در این آزمون‌گاه، عیارسنجی شویم و محک بخوریم و نهایتاً روح‌مان در اثر خراش‌ها و تراش‌ها، بها بیابد، آن‌وقت در رویارویی با گزندها و رنج‌ها، کمتر سرخورده و عاجز خواهیم بود.
چند جمله با ریاست محترم جمهور که فرمودند رفراندوم

چند جمله با ریاست محترم جمهور که فرمودند رفراندوم 00 نظر

آیا غیر از این است که بسیاری از مردم و آحاد مختلف جامعه از مسایلی که اختلاس‌های کلان را به وجود آورده ناراحتند؟ آیا این ناراحت‌های مردم از حقوق‌های نجومی وزندگی لاکچری بسیاری از به اصطلاح آقا زاده‌ها نیست؟ آیا مردم را بذل وبخشش‌های بی‌مورد عده‌ای از مدیران که از همین جراید کثیر الانتشار منتشر می‌شود ناراحت نکرده است؟ آیا چنان‌که رهبری نیز فرمودند و عرق شرم بر پیشانی نشاندند مردم به واقع از اختلافات چند عنصر سیاسی خدای ناکرده دلخورند و یا بی‌کاری عزیزانشان آن هم بعد از این همه خون‌دادن‌ها و جان‌فشانی‌ها و و و...
چالش‌های انتخاباتی سیسی در سال 2018

چالش‌های انتخاباتی سیسی در سال 2018 00 نظر

درحالی که دروه‌ی اول ریاست جمهوری‌اش به پایان نزدیک می‌شود، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصری درحال آماده سازی کشورش برای انتخابات پیش رو است. که در تاریخ 26 مارس شروع و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.
فضای مجازی تهدید یا فرصت؟!

فضای مجازی تهدید یا فرصت؟! 00 نظر

از طرح نظریه دهکده‌ی جهانی مک لوهان با بیان این جملات که « انسان که زمانی درتلاش برای صید ماهی و در جست‌وجوی شکار و به دست آوردن گوشت بود، امروز شکار جدید خود را یافته است: اطلاعات. و به احتمال زیاد، بسیاری از رفتارهای گذشته‌اش را تکرار خواهد کرد. او ابزارهای بیشتر و بیشتری برای شکار اطلاعات خواهد ساخت. به فکر انبار کردن اطلاعات خواهد افتاد. شکار دیگران را خواهد دزدید. مزارعی برای پرورش این شکار جدید خواهد ساخت. می‌کوشد این شکار جدید را رام و اهلی کند.