رشته های علوم انسانی در دانشگاه ها دیده نمی شود

رشته های علوم انسانی در دانشگاه ها دیده نمی شود 00 نظر

دکتر فاطمه سمواتی مدیر مسوول و صاحب امتیاز فصلنامه‌های علمی پژوهشی «مهر و ناهید» در حوزه‌ی مطالعات ایران شناسی و «فکر و نظر» درحوزه‌ی مطالعات ادیان و عرفان و معرفت شناسی است؛ دانش آموخته‌ی دکترای تاریخ از دانشگاه دهلی است و در سال 2012 میلادی در کشور هندوستان به عنوان بانوی نمونه ی فرهنگی انتخاب و معرفی شد. حدود پانزده سال مدرس دانشگاه و دارای تالیفات و مقالاتی در داخل و خارج از کشور است. آن‌چه در پی‌ می‌آید گفت‌وگویی است با او
۱۳۹۵/۱۲/۱۰
متخصص جوان تمام وقت و انرژی خودش را صرف کار و پژوهش کند

متخصص جوان تمام وقت و انرژی خودش را صرف کار و پژوهش کند 00 نظر

دکتر سیدآقا بنی‌هاشمی متولد 1338 فارغ‌التحصیل دکتری ریاضی از هندوستان و عضو هیئت علمی دانشکده روابط بین‌الملل است. مدتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست بود و در حال حاضر به عنوان رایزن علمی در کشور سوئد انتخاب شده‌است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰
مطلع خورشیدها

مطلع خورشیدها 00 نظر

قصیده‌ای در مدح و معرفی شخصیت ممتاز صدیقه‌ی کبری حضرت فاطمه‌ی زهرا(س) از علامه شیخ محمد‌حسین غروی(ره)
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
متن و ترجمه خطبه فدکیه حضرت زهرا(س)

متن و ترجمه خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) 00 نظر

موجودات را خلق فرمود بدون آنکه از ماده‌اى موجود شوند، و آنها را پدید آورد بدون آنکه از قالبى تبعیّت کنند، آنها را به قدرت خویش ایجاد و به مشیّتش پدید آورد، بی‌‏آنکه در ساختن آنها نیازى داشته و در تصویرگرى آنها فائده‌‏اى برایش وجود داشته باشد، جز تثبیت حکمتش و آگاهى بر طاعتش، و اظهار قدرت خود، و شناسائى راه عبودیت و گرامى داشت دعوتش، آنگاه بر طاعتش پاداش و بر معصیتش عقاب مقرر داشت، تا بندگانش را از نقمتش بازدارد و آنان را بسوى بهشتش رهنمون گردد.
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
فرمول شادی کشف شد!

فرمول شادی کشف شد! 00 نظر

«تاد کاشدان» نویسنده کتاب «کنجاوی؟ کشف محتوای مفقود شده یک زندگی کامل» با دستیابی به معادله‌ای که آن را فرمول «حس خوب» نامیده، شش عنصر شامل: «زندگی کردن در زمان حال»،«کنجکاو بودن»، «انجام کارهای مورد علاقه»«به فکر دیگران بودن»،«تقویت روابط» و«مراقبت از بدن» را تحت عنوان «فرمول زندگی شاد» معرفی کرده است.
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
جنگ فرهنگی و اقتصادی را جدی بگیریم

جنگ فرهنگی و اقتصادی را جدی بگیریم 00 نظر

رهبر معظم انقلاب در دیدار خیل عظیم مردم آذربایجان ضمن تشکر از حضور پر شور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال خطاب به مسئولان فرمودند: «حضور پرشور مردم در مقابل دشمن کمین کرده برای بلعیدن ایران را به حساب گلایه نداشتن آنها از عملکرد مسئولان نگذارید چرا که مردم از مسائل مختلف از جمله تبعیض و کم کاری و بی اعتنایی به مشکلات گلایه‌مندند و احساس ناراحتی و رنج می‌کنند. مردم گله‌مندند؛ مسئله بیکاری، رکود و گرانی مهم است؛ مسئولان بگویند چه کرده‌اند؟
۱۳۹۵/۱۲/۰۳
آمریکای دروغین: دو قطبی اجتماعی و شکاف فرهنگی

آمریکای دروغین: دو قطبی اجتماعی و شکاف فرهنگی 00 نظر

«باراک اوباما» نیز در حفل تودیع خود سخنان «جورج واشنگتن» را تکرار کرد و افزود :" تمامی رئسا می‌دانند که دموکراسی بر پایه‌ی اتحاد بنا شده است. ایده‌ای که با تمام اختلافاتمان، در این مسئله همه‌مان مشترک هستیم. یا باهم سقوط می‌کنیم و یا باهم پا می‌گیریم". در این راستا اوباما مردم آمریکا را به اتحاد دوباره دعوت کرده و از اختلاف نظرهای شدید در انتخابات 2016 پرهیز کنند و گفته که :" آنچه را که الان به آن احتیاج داریم، زنده کردن حس هم‌گرایی هدف‌ها است." این سخنان را باراک اوباما در آخرین سخنرانی خودش ایراد کرده بود.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰
ذکر سلطان دونالد، سر سلسله ترامپ شاهان ایالات متفرقه امریغ

ذکر سلطان دونالد، سر سلسله ترامپ شاهان ایالات متفرقه امریغ 00 نظر

آن عاشق زر و سیم، آن متخصص در بازی ریم، آن دوستدار مک دونالد، آن از هفت دولت آزاد. آن مجاهد راه دلار، آن دارندگان خرد از دست او در فشار. آن سینه چاک زنان زیبا، آن دارنده مدل موی فریبا، نامش دونالد ترامپ بود و دوستدار فیلم فارست کامپ .
۱۳۹۵/۱۱/۱۲