هم اندیشی ژانویه 95 پارک پردیس تهران
انتخابات و ظرفیت‌های دانشجویان خارج از کشور

انتخابات و ظرفیت‌های دانشجویان خارج از کشور 00 نظر

انتخابات امسال ریاست جمهوری دست‌کم به لحاظ شعارهایی که کانادیداهای محترم انتخاب کرده‌اند یک تفاوت عمده با یازده دوره دیگر انتخابات ریاست جمهوری دارد و آن شعارها و برنامه‌هایی است که هر یک از این کاندیداها برای بدست آوردن قلوب مردم برای خود برگزیده‌اند. نگاهی به سرفصل مهمترین این شعارها نشان می‌دهد که نوک پیکان تمامی این شعارها منعطف به سمت ایجاد شغل برای خیل عظیم جوانان بیکاری دارد که همه‌ساله از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند و سرگردان و حیران به این سوی و آن سویند تا بلکه کورسوی امیدی برای پیدا کردن شغل مناسب جست‌وجو کنند.
۱۳۹۶/۰۲/۲۴
بایسته های اقتصاد دانش‌بنیان

بایسته های اقتصاد دانش‌بنیان 00 نظر

مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد دانش‌بنیان فرموده‌اند که امروز شرایط کشور از لحاظ پیشرفت‌های علمی به گونه‌ای است که می‌توانیم رسیدن اقتصاد دانش‌بنیان را با بلندپروازی جزو اهداف خود قرار دهیم چرا که اقتصاد دانش‌بنیان از مهم‌ترین زیرساخت‌های اقتصادی هر کشور است و اگر این موضوع مورد توجه جدی قرار گیرد، قطعاً چرخۀ علم تا ثروت تکمیل خواهد شد.
۱۳۹۶/۰۲/۰۹
همان روز را روز نو خواندند

همان روز را روز نو خواندند 00 نظر

پیشینه و ریشه عید نوروز در تاریخ گم می شود و به عصر اساطیر بازمی گردد به عبارتی نوروز در بستر اساطیر متولد می شود و در عالم واقعیت تا امروز به زندگی پرفراز و فرود خویش ادامه می دهد. ایرانیان پایه گذاری نوروز را به جمشید فرمانروای عصر اساطیر ایران می رساندند به گفته حکیم فرزانه توس: به جمشید مرگوهر افشاندند همان روز را روز نو خواندند
۱۳۹۵/۱۲/۲۴
به فکر آخرت‌تان و مردم ضعیف باشید

به فکر آخرت‌تان و مردم ضعیف باشید 00 نظر

تاریخ در فصل‌های شیرین خود که می‌خواهد از مقام بلند انسانی حرف بزند انسان‌هایی را مثال می‌زند که هر یک به نوعی طعم شور اشک شوق را به آدمی می‌چشاند. این انسان‌ها آن‌چنان بزرگ هستند و در قله‌های رفیع خصایل نیک جای دارند که آدمی با خواندن زندگی آن‌ها بی‌اختیار کلاه از سر برمیدارد و ناچار به تعظیم و تکریم می‌شود. کنفوسیوس، لائوتزه، بودا و...از عهد کهن حائز این خصوصیاتند و اگر بخواهیم از انسان‌هایی که در کتاب‌های مقدس و قران ذیل عنوان پیامبرو پیام‌آور از آن‌ها یاد می‌شوند نام ببریم، به نام‌هایی بر‌می‌خوریم که بسیار بیشترند.
۱۳۹۶/۰۲/۲۳
جهانی‌سازی و تربیت فرزندان

جهانی‌سازی و تربیت فرزندان 00 نظر

مولای متقیان حضرت علی(ع) در حدیثی بلندبالا که درباره‌ی فرزندان دارد می‌فرمایند«لاتقسراولادکم علی آدابکم فانهم مخلوقون لزمان غیر زمانکم؛ فرزندانتان را برآداب خود تربیت نکنید؛ چرا که آنها برای – آینده و – زمانی غیر از زمان شما آفریده شده اند. » این سخن مولا را می‌توان به امور دیگر نیز بسط داد و از جوانب مختلف مورد بررسی قرار داد. چنان‌که همان‌گونه که باید در تربیت فرزندان این مساله را باید لحاظ کرد که آن‌ها متعلق به آینده هستند، و باید برای آن زمان تربیت شوند باید آینده را نیز پیش بینی کرد.
۱۳۹۶/۰۲/۲۳
دولت جدید و مسئله اشتغال

دولت جدید و مسئله اشتغال 00 نظر

در مناظرات انتخاباتی یکی از اولویت‌هایی که همه‌ی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بر آن اتفاق نظر داشتند مبحث اشتغال جوانان تا سقف ایجاد یک میلیون شغل در سال بود.این سخنان از سویی متناطر با نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری بود و به دیگر سو نشان‌گر جدی‌ترین مطالبه‌ی جامعه‌ی ایرانی از مسئولان نظام و دولت است به نحوی که کمتر خانواده‌ای را می‌شناسیم که امروز یک یا دو جوان بیکار و متاسفانه تحصیل کرده در خانه‌ نداشته باشد.
۱۳۹۶/۰۳/۰۸
کره شمالی می‌گوید اگر ترامپ بخواهد، آماده‌ی جنگ هستیم!

کره شمالی می‌گوید اگر ترامپ بخواهد، آماده‌ی جنگ هستیم! 00 نظر

پیونگ‌یانگ: معاون وزیر خارجه کره شمالی به نشریه‌ی «اسوشیتدپرس» گفت، پیام‌های ترامپ در شبکه‌ی اجتماعی توییتر هیزم در آتش "چرخه‌ی معیوب" تنش‌های شبه جزیره‌ی کره می‌ریزد. این مقام رسمی افزود اگر ایالات متحده هرگونه حرکت تحریک‌آمیز نظامی از خود نشان دهد پیونگ‌یانگ کاملا آماده‌ی حمله‌ی پیش‌دستانه خواهد بود.
۱۳۹۶/۰۳/۰۶
عصبانیت اوباما از تحریم انتخابات

عصبانیت اوباما از تحریم انتخابات 00 نظر

اوباما خطاب به کسانی که رای ندادند گفت: انتخاب خودتان است. دندتان نرم. می خواستید رای بدهید تا این زردک هویج رییس جمهورتان نشود. اوباما به صورت کنایی به همه ملتها گفت که تو رو خدا رای بدهید تا ترامپهای روی کره زمین زیاد نشوند. همین یک دانه برای یک کره زمین بس است.
۱۳۹۶/۰۲/۲۳